Вище художнє професійне училище №3 м. Івано-Франківська

Календар
«  Травень 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Виховна робота

Учень у процесі навчання не тільки здобуває майбутню професію, але й утверджує свої науково-світоглядні позиції через різноманітні форми позакласної роботи. У нас кожен може знайти справу до душі: третина учнів відвідує гуртки художньої само­діяльності, спортивні секції. Наші творчі колективи постійно ста­ють призерами з 5-7 номінаціях у Всеук­раїнському фестивалі «Таланти твої, Україно» серед ПТНЗ області. Оркестр народних інст­рументів виборов зван­ня „Народний художній колектив". Опора на національну культуру допомогла створити в училищі своєрідний народний календар, який починається і завершується Божим благословенням. Палітра виховних заходів, що проводяться в училищі, багата й різноманітна: тут працюють дискусійні клуби, проводяться читацькі конференції, вечори відпочинку та творчі вечори. Традиційними стали конкурси вертепів, «Козацькі забави» та ін.

Виховна робота - невід'ємна складова великої праці викладачів та учнів Вищого художнього професійного училища. Педагогічний колектив перебуває у постійному пошуку нових форм виховання молодого спеціаліста, який у майбутньому повинен віддати всі свої знання, уміння й досвід розбудові незалежної України.

Національно-патріотичне виховання

Україна - незалежна держава і це визначає характер навчання і виховання молодого покоління,  потребує докорінного реформування. В нашій державі, що сповідує європейські цінності, патріотичне виховання має бути спрямоване на формування у молоді національної свідомості, любові до України, турботи про благо свого народу, вміння цивілізованим шляхом відстоювати права й свободи, сприяти громадянському миру та злагоді в суспільстві. Формування творчої, ініціативної, національно свідомої особистості вимагає наповнення всіх ланок навчально-виховного процесу змістом, який би відображав об'єктивну історію, мистецтво, культуру, символіку, природу рідного краю, всієї України та забезпечував можливості постійного духовного самовдосконалення особистості, формування її інтелектуального та культурного потенціалу як найвищої цінності суспільства.

Основними завданнями національно-патріотичного виховання учнів училища є формування свідомого громадянина - патріота своєї держави, активного провідника української національної ідеї, людини, що зберігає та пропагує духовні надбання нашого народу минулих століть. Тут створена цілісна система, яка дає можливість впливати на розвиток особистості  всіх учнів.

Основними завданнями цього складного процесу є :

•-   формування учня як патріота України;

•-   виховання почуття вірності традиціям свого народу;

•-   виховання моральних якостей та духовної культури на основі національних та християнських цінностей;

•-   формування політичної, економічної та правової культури, поваги до Законів України, державної символіки, рідної мови;

•-   трудове виховання;

•-   пропаганда здорового способу життя;

•-   впровадження сучасних демократичних відносин між учнем і викладачем,   між вихователем та вихованцем  як одного із засобів формування вільної людини.

Глибоке пізнання історичного минулого рідного народу, оволодіння його національними, духовними цінностями, вищими здобутками в різних галузях  - важливі компоненти національно-патріотичного виховання студентської молоді, без яких неможливе збереження історичної пам'яті, розвиток духовності. Це акумулює палку любов до своєї Батьківщини, вселяє віру в світле майбутнє України, надає сил кожній особистості для подолання життєвих труднощів. Духовна сила нації, її міць, морально-патріотичний потенціал народу залежать від того, наскільки збережені, глибоко усвідомлені й відчуті всі культурні, духовні здобутки минулих століть.

Важливу роль у національному вихованні молоді відіграє прищеплення любові до літературної спадщини українського народу. Учні із задоволенням беруть участь у літературних вечорах, присвячених пам'яті Т.Г.Шевченка, Л.Українки, І.Я.Франка. Все це сприяє формуванню високої мовної культури, вихованню любові до рідного слова.

Значну частину у виховному процесі  займає формування політичної та правової культури, поваги до законів та державної символіки. Тому соціально-психологічна служба училища допомагає організовувати зустрічі  учнів із працівниками правоохоронних органів. Такі зустрічі, зазвичай, проходять у формі бесід, дискусій, круглого столу, вечора запитань і відповідей тощо.

Результатом національно-патріотичного виховання майбутніх педагогів є високий рівень національної свідомості, бережне відношення до свого історичного минулого та національних досягнень, потреба постійно розширювати свій культурно-духовний світогляд та приймати участь у відродженні та збереженні національних досягнень.

Навчальний заклад  повинен розвиватись і крокувати в ногу з поступом життя, шукати нові шляхи оптимізації сучасного патріотичного виховання. Він має забезпечувати своїм вихованцям можливості розширення особистісних перспектив відповідно до демократичних та плюралістичних тенденцій розвитку суспільства.

Виступ учасників драматичного гуртка.

«Гуцулка». Танцювальний колектив училища.

Вокальний гурт хлопців у супроводі оркестру народних інструментів. Пісня «Козацькому роду нема переводу».

Драматичний гурток . «Ніч перед Різдвом». Оксана і Вакула.

Конкурс  «Міс ВХПУ №3»

Герої не вмирають. Пам'яті героїв, що загинули під Крутами.

Творчі роботи, присвячені героям майдану.

Акція «Почуй мене, мамо!» в Івано-Франківському обласному центрі соціально-психологічної реабілітації дітей Івано-Франківської ОДА.

Благодійність живе в наших серцях. Допомагаємо в оформленні дитячих лікарень.

Святий Миколай іде до дітей-сиріт.

У переддень Різдва. Вечорниці  в художньому музеї м. Івано-Франківська