Вище художнє професійне училище №3 м. Івано-Франківська

Календар
«  Лютий 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
Міні-чат
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Флорист

Флорист — професія дизайнера-декоратора, що створює квіткові композиції до різноманітних свят, весіль, оформляє приміщення з допомогою живих, штучних чи засушених квітів та рослин. Може працювати в сфері торгівлі у квіткових салонах, магазинах, флористичних студіях, займатись декоруванням інтер'єру святкових залів, приватних приміщень, офісів.

ТЕРМІН НАВЧАННЯ 1 РІК (після 11 класу)

Під час навчання здобуде знання про: світову історію розвитку мистецтва флористики; принципи, напрями, стилі шкіл флористики; основи формоутворення букетів, сюжетних композицій та інших видів робіт; основи флористики і декору; технології виготовлення букетів, композицій, кошиків з живих квітів та іншого рослинного матеріалу; основи техніки індивідуальної роботи.

Технології створення композицій складної сюжетної побудови, на особливих каркасах; техніку застосування елементів індивідуальної творчості з використанням різноманітних природних матеріалів; основи теорії церемоній; практику організації урочистостей та свят; різноманітні стилі шкіл флористики в індивідуальному їх поєднанні; організацію проведення конкурсів, фестивалів, виставок та інших заходів.

Напрями, техніку, технології і стильове різноманіття світових шкіл флористики; основи квіткового бізнесу; традиції та сучасні підходи до розвитку флористики в Україні і за рубежем; організацію національних, державних, релігійних та інших свят та урочистостей.

Навчиться:  виготовляти бутоньєрки, букети, прості сюжетні композиції з живих зрізаних квітів та іншого рослинного матеріалу відповідно до затверджених у встановленому порядку технологічних процесів. Складати композиції за відомими зразками з урахуванням декоративно-стильових ознак українських, європейських, японських та інших шкіл флористики.

Створювати складні індивідуальні композиції з додержанням стильових особливостей світових шкіл флористики з живих квітів та іншого рослинного матеріалу. Виготовляти індивідуальні композиції із штучних та висушених квітів та декоративно-листяних рослин. Декорувати та оздоблювати приватні помешкання та садиби, вулиці, площі, офіси, ресторани, концертні зали, театральні сцени, весільні та жалобні церемонії, державні, національні, релігійні та інші урочистості і свята, які відбуваються на відкритому повітрі та в приміщеннях.

Виконувати оригінальні композиції особливої складності на замовлення. Створювати творчі зразки у стилях різних світових шкіл флористики. Використовувати різноманітні технології та способи демонстрації композицій та окремих робіт. Зможе приймати участь у національних та міжнародних конкурсах, фестивалях, виставках.

Учні вивчають такі предмети:

 • Історія флористики;
 • Спеціальна технологія;
 • Матеріалознавство;
 • Композиція;
 • Малюнок і живопис;
 • Основи дизайну;
 • Ландшафтний дизайн;
 • Основи образотворчого мистецтва;
 • Художнє конструювання;
 • Виробниче навчання;
 • Два рази в рік виробнича практика.

Виробниче навчання та виробнича практика проводиться в професійних квіткових магазинах та флористичних студіях.

Після закінчення ОДНОГО РОКУ НАВЧАННЯ  випускники отримують диплом «Кваліфікований робітник 3-4 розряду», що дає можливість навчання за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Молодший спеціаліст» терміном навчання 2 роки.

Навчальна майстерня

Всеукраїнський конкурс професійної майстерності

Конкурс у м. Чернігів

Роботи учнів